Ovocné smoothie, dietní a vegetariánské, čerstvé vitamíny

Jarní detox se vším všudy… Jak na to?

Část I.


Nevím jak vy, ale já jsem velice nadšena z krásného počasí, který nás tento týden provází. Člověk má hned lepší náladu a tak jsem si řekla, že se s Vámi podělím o to, jak očistit své tělo a pleť od toho všeho šíleného stresu, který na nás už několik měsíců dopadá. Zároveň se určitě uleví i Vaší duši, která se Vám za Vaši starost pečlivě odmění. Je fajn si občas udělat svůj “TIME RITUAL” pouze pro sebe (bez dětí, bez manžela, bez telefonu, bez internetu… bez nikoho). 🙂


Jako první věc doporučuji si udělat výbornou snídani nejlépe s ovocem, popř. výborným ovocným smoothie, který Vám dodá energii a nastartuje Váš den. Já miluji malinové smoothie, ale na detox vždy doporučuji s obsahem zázvoru, červené řepy nebo citronu. Jednoduché je například Borůvkové smoothie s citronem (na který potřebujete 1 hrnek vody, 1/4 hrnku borůvek, 1 celý citron v Bio kvalitě včetně slupky).


Detox Vašeho šatníku a Vaší kosmetiky je základem očisty. Oblečení a boty, které už jste neměli minimálně 2-3 roky na sobě určitě potřebují pročistit a předat dál někomu, komu uděláte radost (já osobně vždy nabízím staré kousky, které už nenosím “všem z rodiny” a to co nechtějí zabalím a vložím do kontejnerů k tomu určeným, kde oblečení určitě udělá radost i někomu jinému.

Co se týče kosmetiky je potřeba přebrat kosmetiku, která už je po expiraci, nebo Vám z nějakých důvodů nevyhovuje. Pokud hromadíte 250 sprchových gelu… 250 šamponů… 250 parfemů, opět doporučuji si ponechat vždy jeden, který Vám nejvíce vyhovuje a ostatní darovat někomu, kdo z nich bude mít radost. Uděláte dobrou věc z které budete mít dobrý pocit a zároveň se Vám uvolní místo v koupelně, která díky tomu prokoukne a bude mít místečko na voňavou svíčku, nebo kytičkou. Myslím, že relaxace v takové koupelně s nějakou meditační hudbou bude určitě úžasnou přípravou na Váš “DETOX DAY”


Další krok bych zvolila připravením si detoxikačního čaje a protáhnout Vaše tělo speciálními joga cviky, které Vaše tělo krásně uvolní a hlavu vyčistí od všech starostí. Na You Tube najdete spousty joga cviků a kdyby jste chtěli v této šílené karanténní době doporučení na úžasnou soukromou cvičitelku Jogy, tak mne určitě kontaktujte a já zkusím domluvit jednu skvělou slečnu která je TOP 🙂


Teď si určitě říkáte “no a co pak …..”. No tak tedy já Vám ještě v tomto článku jednu věc prozradím. 🙂 Po cvičení se osprchujte vlažnou (spíše studenější) vodou a potom si připravte horkou vanu s olejíčkem, koupelovou pěnou, nebo detox solí. Svíčku si dejte do té úžasně prázdné koupelny, zapněte si relaxační hudbu a Váš “TĚLOVÝ DETOX” může začít.

V dalším článku se budu věnovat produktům a správného používání na detoxikace těla a pleti.


Krásný den přeji.


Kosmetička Zuzka

Sdílet...
Facebook
Twitter
LinkedIn

Potřebujete poradit? Kontaktujte kosmetičku Zuzku

ZAVOLEJTE MI

+420 774 840 410