Doprava při objednávce nad 1 000 Kč ZDARMA
logo
Susanne Kaufmann zakladatelka stejnojmenné společnosti.

Čas na otázky se Susanne Kaufmann:

Je Susanne Kaufmann certifikovaná řada přírodních kosmetických přípravků?

Susanne Kaufmann není certifikovaná řada přírodní kosmetiky, protože přírodní kosmetika podléhá předpisům, které podle našeho názoru vylučují velmi účinné, osvědčené přísady.

Při vytváření kosmetické značky Susanne Kaufmann jsme využili pozoruhodných schopností přírody pracovat v kombinaci s vědou u produktů, které mají bezpochyby specifické účinky a byly vyrobeny odpovědně. Jak to v přírodní kosmetice často bývá, celek, který vzniká spojením ingrediencí, je ještě větší než výhody jednotlivých složek. V produktech Susanne Kaufmann se používá mnoho cenných rostlinných složek: olej z luční pěny, olej z divokých růží a jojobový olej. Vitamin C, který používáme, se navíc nevyrábí synteticky, ale je získáván z Schisandra bobulí. Náš Pentylen Glycol je vyroben z kukuřice a cukrové třtiny a nevyrábí se chemicky.

Jako rakouská společnost dodržujeme nejen evropský zákon o kosmetice, ale také rakouský zákon o potravinách, který má velmi přísné požadavky jak individuálně, tak celkově. Protože v Rakousku neexistuje žádná státní certifikace, rozhodli jsme se spolu s naším výrobcem podrobit výrobu včetně nákupu státní kontrole, která je také pravidelně kontrolována. Naše výrobní metoda je šetrná a přesně přizpůsobená našim výrobkům, aby byla zachována integrita cenných olejů a rostlinných výtažků. To znamená dlouhou a komplikovanou dobu výroby, ale žádný kompromis v kvalitě rostlinných přírodních ingrediencí.

Cítíme, že mnoho dalších klíčových prvků je přírodními kosmetickými certifikáty přehlíženo. Například se nezohledňuje ani nehodnotí původ a kvalita jednotlivých účinných látek. Přibližně 70% našich ingrediencí pochází z Německa, Rakouska nebo Švýcarska. Zbývajících 30% pochází z jiných evropských zemí, kde udržujeme úzký kontakt s našimi dodavateli. Etické standardy také nejsou brány v úvahu pro certifikáty, mají však pro nás obrovský význam – netestujeme na zvířatech, ani neprodáváme výrobky na trzích, které tak činí.

Susanne Kaufmann je více než název naší značky, je to jméno ženy, která za značkou stojí, značka, kterou pevně založila na stejných principech, které prosazuje v životě i ve zbytku své práce: víra v sílu přírody, v důležitosti kvality a závazku k udržitelnosti. 

Vždy mi říkali, že si musím být vědoma jak škodí pleti slunce, zejména v létě, ale vždycky mám ráda bronzovou záři … Jaký je nejlepší způsob, jak chránit svou pokožku, ale stále se pěkně opálit? 

Opalovací krém je opravdu velmi důležitý a bohužel často opomíjený. Kromě našeho Body Protection Sunscreen SPF 25 doporučujeme také pleťový krém s mírně vyšším SPF. Včetně hydratačního séra, jako je Hyaluron serum moisturizing. Protože dobře hydratovaná pokožka vydrží opálení déle. Pro hladkou a dlouhotrvající pleť jsou také důležité peelingy. Zde doporučujeme náš Detox Oil Scrub, který jemně odstraňuje odumřelé buňky díky obsahu oleje a jemného peelingu, aniž by se odstranilo opálení. Po peelingu nejlépe naneste tělový olej, který pokožku ještě více rozmazluje. Olej nanášejte na vlhkou pokožku, to znamená, že po sprchování jemně otřete, ale neotírejte úplně do sucha. Náš tip: Resculpting Oil, který kromě svých výživných vlastností také posiluje pojivovou tkáň.

Když jsem ve stresu, mám potíže s udržováním zdravé stravy a obávám se, že to ovlivní moji pokožku a způsobí vyrážky a změnu. Jak mohu udržet svou pokožku zdravou, i když se moje stravovací návyky mohou někdy lišit? 

Když jsme ve stresu, často dochází k chybám. Nejlepší je použít kombinaci rozjasňujících a zklidňujících produktů, jako je například Enzyme Peel a Healing Earth Mask. Tento produkt používejte dvakrát týdně, abyste udrželi svěží pleť.

Moje oči jsou velmi citlivé – ještě víc, když jsem unavená. Existuje nějaká konkrétní složka nebo produktová řada, kterou bych měla hledat, která může pomoci zklidnit a vyživit mé oči?

Ano, existuje pomocník. Náš oční krém Eye cream Line T obsahuje pupalkový olej, který je vhodný zejména pro citlivou pokožku. Pupalkový olej stabilizuje lipidovou ochranu a rovnováhu vlhkosti pokožky, má protizánětlivé a hojivé vlastnosti.

Jaký je nejlepší neinvazivní tip proti stárnutí? Masáž obličeje? 

Pijte hodně vody a smoothies s červenou řepou, která má vysoký obsah antioxidantů a je skutečně tajnou zbraní proti stárnutí. Kromě toho byste se měli dobře starat o svou fascii v obličeji, zde doporučujeme zejména Face Yogu a masáže. Výsledkem je uvolnění nebo aktivace svalů a napnutí obličeje.

Jaká je nejlepší rutina péče o pleť od 20. let? 

To zcela závisí na typu pokožky. Ale jemné čištění ráno a večer je vždy velmi důležité, stejně jako dostatek hydratace ve vybrané domácí péči. Měli byste se také zaměřit cca. od 25. let preventivně proti předčasnému stárnutí pokožky, což znamená, používat přípravky s přísadami proti stárnutí. Často podceňované, ale nesmírně důležité: správné a pravidelné používání očního krému.

Jaký je nejlepší způsob, jak snížit celulitidu?

Bohužel neexistuje žádný zázračný lék na celulitidu. Je důležité jíst zdravě, zejména hodně zeleniny. Spíše snižte plody, protože obsahují někdy velmi vysokou hladinu fruktózy. Málo masa a klobásy, žádný alkohol a nikotin. Věnujte pozornost zdravým sacharidům a především hodně pijte. To stimuluje lymfatický systém. Aktivace lymfatického toku pomáhá lépe odvádět nahromaděnou tekutinu ve tkáni. Kromě toho je nezbytné hodně pohybu: Naši odborníci na fitness v hotelu Post Bezau doporučují dobrou kombinaci síly, vytrvalosti a strečingu. Další tip z našich lázní: Wolfort Shape-Wear nebo Powerlegs v kombinaci s naším tělovým sérem proti stárnutí Anti Aging serum. Jednoduše naneste sérum, oblékněte si legíny a jděte sportovat.

Top 5 pleťových produktů, které by měl mít každý? 

Čisticí gel, zklidňující tonikum, zklidňující výživné sérum, oční krém řady A, pleťová řada A

Co nedoporučujete lidem s vysoce citlivou pokožkou? (jídlo, produkt nebo techniky) 

Nedoporučuji příliš pikantní a příliš mastné jídlo. Při kosmetickém ošetření by měli dávat pozor, aby masáže nebyly příliš silné a stimulující, lepší možností by byla lymfodrenáž. U produktů nedoporučujeme produkty proti stárnutí, jako je naše řada Intensive Active Ingredient Serum Line A. Aktivní složky jsou zde příliš koncentrované a mohly by dráždit extrémně citlivou pokožku. 

Oční krém – je oční krém ve skutečnosti účinnější než váš běžný krém, jak si vybrat oční krém? 

Normální krém rozhodně nestačí, protože oční krém je mnohem účinnější. Struktura krému je strukturována odlišně a vyvinuta speciálně pro tenké, citlivé oční okolí. Správný oční krém se volí podle stavu pokožky: pro suché oční okolí použijte náš Eye Cream Line T, pro opuchlé oči Eye Fluid Line F a jako péči proti stárnutí doporučujeme Eye Cream Line A.

Existují speciální způsoby nanášení krému na oči? 

Doporučujeme jemnou masáž kolem oblasti očí. Pomáhá proti otokům a optimálně připravuje oči na následnou péči. Věděli jste, že všechny naše oční krémy lze nanášet i na horní víčko?

Jak často by měl člověk chodit na kosmetiku? 

Doporučujeme ideálně každé 4 týdny. Aby si pleť udržovala hloubkovou hydrataci a výživu.

K čemu je pleťová voda a proč bych ji měla používat? 

Pleťová voda je posledním krokem v dočištění pleti. Odstraňuje vodní kámen z vody z vodovodu a neutralizuje hodnotu ph pokožky. Při aplikaci sér nebo koncentrátů se ujistěte, že pokožka je stále mírně vlhká, protože to umožňuje účinným složkám lépe absorbovat následnou péči.

Chtěla bych vědět, co doporučujete na milia? 

Pokud máte milii, určitě navštivte kosmetičku. Klienti by tento typ kožního problému neměli léčit sami doma. Při odstraňování milia nebo dokonce při přípravě na kosmetické ošetření by měla kosmetička pracovat s párou, abyste otevřeli póry. Pro domácí péči doporučujeme naši masku Healing Earth mask a také Tonic Clarifying.

Mám pleť náchylnou k akné v oblasti brady. Samozřejmě to platí zejména ve druhé polovině cyklu. Které produkty jsou nejvhodnější pro ošetření? 

Napařování otevírá póry. Při napářce v páře doporučujeme používat náš enzymový peeling. Aplikujte ho na pleť a páru asi 7 minut. Poté aplikujte selektivně naši tonizující očistu  Tonic Soothing a poté masku Healing Earth mask a nechte tuto kombinaci přes noc pracovat. Výtažek z okurky a kukuřičný olej zajišťují, že maska ​​nevyschne a může být ponechána na pokožce trochu déle.

Mám mastnou pokožku hlavy a používám šampon a kondicionér Repair. Je užitečné si při jejich používání drhnout pokožku hlavy? Máte nebo byste vyrábíte výrobky pro mastnou pokožku hlavy? 

Naše šampony a kondicionéry se používají především jako výrobky pro péči o vlasy. Pro pokožku hlavy doporučujeme Elixír na vlasy Hair Elixir. Jedná se o skutečný multitaskingový produkt, který díky své alkalické bázi vyvažuje hladinu pH na pokožce hlavy. Výběr produktů se správnou úrovní pH je důležitý pro regulaci produkce mastnoty pokožky a rovnováhy vlhkosti.

Udělali byste někdy BB krém? 

Možná. Není na vrcholu našeho seznamu aktuálních projektů vývoje produktů, ale vždy myslíme na naše další produkty.

Plánujete vydání parfému pro značku?

Ano, náš tým je pro vývoj tohoto produktu a v současné době pracuje na vůni Susanne Kaufmann. Těšíme se, až vás překvapíme tím, co bude brzy v nabídce.

Vaše sérum na  kuperózu je úžasný produkt, který mi kdy pomohl na růžovku! Jaké další produkty doporučujete těm z nás, kteří trpíme růžovkou? 

Pro některou cílenou péči o pleť doporučujeme náš Enzyme Peel, protože je velmi jemný, dokonce i pro citlivou pokožku. Kromě koncentrátu aktivního sera Activ Agent Concentrante Couperose doporučujeme dvakrát týdně používat zklidňující masku Calming mask jako doplněk vaší současné rutiny péče o pleť.

Cítím, že život ve velkém městě si na mé pleti vybírá daň – znečištěným ovzduším, rozdíly v počasí a dalšími faktory. Jak mohu zajistit, aby se mi město nedostalo pod kůži? 

Existují různé způsoby, jak čelit znečištění ovzduší a dalším dopadům na životní prostředí. Obzvláště důležitá je každodenní očista ráno a večer. Doporučujeme dvojité čištění: Nejprve odstraňte make-up čisticím mlékem, poté použijte Cleansing Gel k důkladnému očištění obličeje. Je velmi důležité zakončit očistný rituál pleťovou vodou Tonic Soothing, nebo Tonic Clarifying. Odstraňuje zbytky vodního kamene pocházející z vody a připravuje pokožku na následující péči o pleť. V závislosti na ročním období je třeba používat kvalitní ochranu proti slunci nebo ošetření ampulí v zimním období, jako je „Pollution Skin Defense System“. V letním období je znečištění ovzduší často nižší a zvyšuje se radiační zátěž. Zatímco v zimě je pokožka znečištěná smogem.

Extrakce – dobrá nebo špatná pro vaši pokožku? Stále na to vidím smíšené názory?

Pokud extrakci provádí profesionální kosmetička a v souladu s vhodnou přípravou (např. Parní napářka), rozhodně se doporučuje. Je důležité zajistit pravidelnou domácí péčí, aby se neobjevovaly žádné nečistoty a ucpané póry. Zde je důležité používat správný čisticí prostředek a péči o pleť.

Co si Susanne myslí o retinolu? 

Retinol se vyrábí chemicky. Pokud nebudou použity profesionálně, mohou poškodit pokožku, takže je suchá a šupinatá. Jsme značka přírodní péče o pleť a proto pracujeme pouze s přírodním vitaminem A a myslíme si, že v přírodě je dostatek účinných látek, které nahrazují retinoly.

Proč existují různé linie péče o pleť pro muže a ženy? 

Pánská pokožka je mnohem silnější, mastnější a pórovitější. Kromě toho každodenní holení dráždí pokožku, proto je nutná zvláštní péče. Vousy mohou být odolné, a proto může být pokožka rychle podrážděna a snadno zraněna. Naopak, ženská pokožka je náchylnější k jemným liniím a je obecně tenčí. Proto nabízíme různé produkty pro muže a ženy: Pánská řada Line M je zaměřena na výše uvedené potřeby a má také odlišnou lipidovou strukturu, aby dodala silnější pokožce správné přísady. Výrobky v dámské řadě se více zaměřují na zvlhčení pokožky, proti znečištění a přírodním složkám proti stárnutí pokožky.

Jak by měla být denní rutina péče o pleť přizpůsobena po celý rok (roční období, teploty atd.)? 

Ke změně v denní rutině péče o pleť mohou vést nejen roční období, ale i další vnější okolnosti. Dobrým ukazatelem je pocit pokožky po čištění: Pokud je pokožka podrážděná, mastná nebo suchá, měla by být péče o ni upravena. Suchá pokožka nemusí nutně znamenat, že je venku léto a horko, může to také znamenat nedostatek hydratace, stres nebo něco podobného. Je to vlastně jen suchá pokožka nebo je to pocit napětí po vyčištění? Doporučujeme vám vždy se poradit s kosmetičkou, aby bylo možné přizpůsobit péči o pleť vašim potřebám. Kromě toho byste měli dbát na vyváženou hladinu hydratace: zevnitř i zvenčí. Zevnitř: Pijte hodně vody a do jídel přidávejte jídlo bohaté na vlhkost, jako jsou okurky v létě nebo hrušky v zimě. Zdravé a čerstvé jídlo, nejlépe sezónní a regionální, je důležité pro celý organismus, zevnitř i zvenčí. Z vnějšku můžete zajistit používání produktů péče o pleť s hydratačními přísadami, např. kyselinu hyaluronovou.

Jakou doporučujete startovací sadu od Susanne Kaufmann?

Stav pokožky a věk jsou rozhodující, ale pokud bychom museli vyrobit startovací sadu, která vyhovuje téměř všem, tak doporučujeme: Cleansing Gel, Tonic Soothing, Eye cream Line A, Face Fluid F a jako doplněk k vyhlazení pokožky Nutrient Concentrate Serum, Enzym Peel a Hydrating Mask.

Kdy vaše pokožka vlastně začíná stárnout? Kdy je potřeba začít investovat do produktů proti stárnutí? 

Mnoho studií hovoří o věku od 25 let. To však závisí na různých faktorech. Kůže a buněčný proces se jistě mění ve věku od 20 do 30 let. Podle našeho názoru je prevence velice důležitá. Dobrý oční krém lze snadno použít od začátku cca. od 25 let. Rovněž má smysl investovat do kvalitních produktů na čištění pleti v rané fázi.

Fungují válečky na obličej? 

Ano, pravidelné používání válečku posiluje svaly, zlepšuje krevní oběh a redukuje vrásky. U Susanne Kaufmann používáme Obsidiánový válec k ochlazení pokožky a aktivaci meridiánů. Také po ošetření uzavírá póry a aktivuje buněčný metabolismus.

Co si myslíte o baňkování obličeje? Funguje to? 

Je to dobrá příležitost dát pokožce přísnější a zářivější vzhled. Tvarování obličeje by však vždy měly provádět speciálně vyškolené kosmetičky, aby se zabránilo modřinám a poškození tkáně.

Jaké jsou produkty péče o pleť, které musíte mít na cestách? 

Hydratační sprej Harmonizing, Hydratační hyaluronové sérum, Balzám na rty, Omlazující sérum na ruce, Hydratační maska, Oční krém linie A.

Nejlepší tipy na alergie? 

Vědět přesně, jaké máte alergie, a podle toho zvolit nejvhodnější přípravky konkrétním potřebám Vaší pleti. To je způsob, jak se vyhnout alergiím. Protože se tato otázka již objevila několikrát a stále více lidí trpí nesnášenlivostí, doporučujeme navštívit kosmetický salon, kde Vám kosmetička provede diagnostiku pleti a zvolí nejvhodnější domácí péči.

Multi Masking – ano nebo ne a proč?

Cílem multi maskování je dosáhnout ošetření, které je vyrobeno na míru pro každý typ pleti a problematickou pleť. K tomu je ideální vícenásobné maskování. Můžete efektivně dosáhnout a vylepšit určitý vzhled pokožky (t-zóna, např. Vyjasnění, více hydratovat tváře).

Jak vypadá vaše večerní rutina Susanne? 

Často se večer setkávám a zdravím s hosty v mém hotelu a pak přijedu domů v 9/21:30 domů. Když mám štěstí, jsem kolem 19:00 doma a večeřím společně s rodinou. Poté jdu do své koupelny, zapálím svíčku a poslouchám hudbu (můj manžel je hudebník, proto hraje hudba v mém životě velkou roli). Moje oblíbené produkty jsou Enzyme Peel, Eye Cream Line A a ampule Pollution Skin Defense System. Naštěstí mám velmi dobrou pleť, ale na její stav má vliv hlavně stres a nedostatek spánku. Pokud mám čas (většinou v neděli), miluji peeling a masku. Mám ráda koupele a esence do koupele. Proto jsou velkou součástí mé kosmetické řady. Poté se vždy převlékám do pohodlnějšího oblečení a trávím čas se svou rodinou.

Obávám se, že moje hydratační péče o pleť vede k znečištění pleti. Jak najdu správnou hydrataci pro svůj typ pleti? 

Definujte svůj typ pleti. Existují hydratační produkty péče o pleť s více či méně procenty lipidů. Pokud je pokožka po vyčištění mastná nebo se velmi rychle leskne, vyzkoušejte Face gel mate na obličej. Také vhodnou pleťovou vodu, jako je Tonic Clarifying, může pomoci, že pokožka nebude mastná.

Moje pokožka se díky líčení znečišťuje, zvlášť když tak činím několik dní po sobě. Jaký je nejlepší tip, jak zajistit, aby moje pleť nebyla znečištěna líčením? 

Velmi dobré čištění je nutností – ráno i večer. Večer doporučujeme dvojitý – Cleansing: Nejprve odstraňte make-up čisticím mlékem Cleansing milk, poté použijte Cleansing Gel k důkladnému vyčištění obličeje. Je také důležité dokončit očistný rituál pleťovou vodou Tonic Soothing, nebo Tonic Clarifying. Odstraňuje zbytky vodního kamene pocházející z vody a připravuje pokožku na následující péči o pleť. Je také důležité věnovat pozornost vyvážené úrovni pH: Konstantní překyselenost organismu je škodlivá pro tělo a pokožku, protože v kyselém prostředí pravděpodobně rostou bakterie. Proto je velmi důležité neutralizovat hodnotu pH a vytvořit zásadité prostředí. 

Sdílet...
Facebook
Twitter
LinkedIn

Potřebujete poradit? Kontaktujte kosmetičku Zuzku

ZAVOLEJTE MI

+420 774 840 410